VIDEO Theeschenkerij Jordaan bestaat 10 jaar

Theeschenkerij Jordaan is een huis met een bijzondere historie.

21 maart 2011 opende de theeschenkerij. Het was toen prachtig weer en weet u nog? Die theetantes in klederdracht? Wat gaat de tijd snel. De Theeschenkerij hoopt snel weer open te kunnen en gasten te kunnen verwelkomen.

Een huis met een bijzondere historie

In het midden van de 16e eeuw kwam in heel Twente de textielhandel op. Eind 18e begin 19e eeuw ontstonden de grote textielfabrieken, die jarenlang een stempel op de gemeenschap hebben gedrukt. In Haaksbergen was de textielfabriek “Jordaan” een begrip.

Theeschenkerij Jordaan is een theeschenkerij die gebouwd is in een pand dat ooit door de directeur, de heer Gerard Jordaan, geschonken is aan medewerkers van de textielfabriek.

Vele vrijwilligers van de Historische Kring Haaksbergen hebben zich volledig ingezet om de expositie ruimte op de eerste etage van de theeschenkerij tot een indrukwekkende expositie te maken.

Kijk voor meer informatie op de website van Theeschenkerij Jordaan

Meer video’s uit Haaksbergen

Meer over cultuur in Haaksbergen

Camera en montage: Matthijs Prins
Interview: Christa Wensink
Een productie van RTV Sternet